KRUHOVÝ TRÉNINK + TRX

Lektor: Honza

TRX je všestranný systém pro posilování skutečně celého těla. Skládá ze dvou nastavitelných popruhů, které jsou zavěšeny ze stropu, případně nějaké konstrukce, které jsou zakončeny madly pro ruce nebo nohy. Vlastní cvičení probíhá tak, že jedna z částí těla je umístěna na podložce (na zemi) a druhá je pak zavěšena na TRX.

Tato koncepce cvičení je naprosto odlišná od tradičního posilování na strojích, které se zaměřují na izolované cviky. Techniky závěsného TRX cvičení jsou připraveny tak, aby bylo zapojeno celé tělo jako jednotný koordinovaný systém. Cviky závěsného cvičení umožňují třírozměrné pohyby, a po celou dobu je cvičeno pouze s vlastní vahou těla. Intenzita tréninku se reguluje změnou postoje oproti závěsnému bodu.

Každé cvičení zapojí Vaše tělesné jádro, tzv. CORE, silné a stabilní jádro je důležité na prevenci proti poranění. TRX trénink buduje svalovou sílu, rovnováhu, flexibilitu a aktivuje stabilizační svalstvo po celou dobu cvičení. Je určen pro cvičence všech fitness úrovní, tedy od začátečníků až po elitní sportovce.

Kruhový trénink je vysoko intenzivní intervalové cvičení, při kterém se na 10-15 stanovištích procvičí celé tělo. Základní interval je 30 sekund, po kterých následuje krátká, standardně 10-15 vteřinová, pauza na přesun na další stanoviště. Za 1 trénink se 1 “kruháč” projede 3-4x. Cviky na stanovištích jsou voleny tak, aby se po sobe vždy procvičovala jiná partie. Název kruhový trénink je odvozen z rozpoložení jednotlivých stanovišť, kde jsou všechny cviky uspořádány do kruhu.

OPEN class:


ST – 8:15 – 9:15 hod
PÁ – 8:15 – 9:15 hod

Na OPEN class se prosím přihlašujte prostřednictvím e-mailu:
sportacekkamenice@gmail.com či sms +420 606 756 501 24 hodin předem.

Cena lekce: 150 Kč